Investicija į bet kurį startuolį – tai visų pirma investicija į komandą, kuri gali sukurti kažką naujo. „Entrepreneur First“ fondas, pasinaudodamas šia idėja, priėjo prie logiškos išvados: surasti „steigėjų grynuolius“ ir investuoti į juos dar idėjos etape. Siekdami rasti šiuos grynuolius, jie išanalizavo sėkmingų įkūrėjų profilius ir, atsižvelgdami į jų savybes, sukūrė atrankos metodą.
Ir panašu, kad toks požiūris turi teisę į gyvybę: nuo įkūrimo 2011 m. fondo portfelyje sukaupta 500 įmonių, kurių bendra vertė siekia 10 mlrd. USD. Dabar fondas dėl savo plataus tinklo nusprendė tapti savotišku „Tinder“ steigėjams ir pritraukė dar 158 mln. USD investicijų į plėtrą.
Kokia tendencija? Krizės metu visas turtas, išskyrus vieną – žmogiškąjį potencialą, eina į dugną. Todėl ateityje naujuoju turtu turėtų tapti konkrečių žmonių akcijos: verslininkų, muzikantų, menininkų, žaidėjų. Kiekvienas, kuris sugebės iš to sukurti gaminį, lengvai taps nauju „vienaragiu“.
Kokiose nišose dar galima rasti būsimų žvaigždžių ankstyvojoje stadijoje? Štai keletas pavyzdžių:
- Populiarus tinklaraštininkas MrBeast neseniai įsteigė 2 mln. USD fondą investicijoms į perspektyvius „YouTube“ naudotojus pagal ISA modelį.
- „Startup Royal“ praėjusiais metais surinko 55 mln. USD už NFT paremtą investicinę paslaugą besikuriantiems muzikantams.
- „Mojo“ leidžia prekiauti pradedančiųjų sportininkų akcijomis. Kovo mėnesį startuolis pritraukė 75 mln. USD investicijų.
- „Infinite Canvas“ neseniai surinko 2,8 mln. USD investiciją „Roblox“, „Minecraft“ ir „Fortnite“ turinio kūrėjams palaikyti. Jie investuoja į perspektyvius kūrėjus ir padeda jiems kurti bei reklamuoti žaidimus.
Kaip tuo pasinaudoti? Pradėkite kurdami uždarą bendruomenę, o tada atidarykite savo „žvaigždžių gamyklą“, skirtą verslininkams ar
tiktokeriams.