Visas buities paslaugas jau galima gauti ir neatsikėlus nuo sofos: „Barbora“ atveš maisto produktų ir buities prekių, „Wolt“ – maisto iš restoranų.
Investuotojai dabar lažinasi, kad medicina taip pat priklauso šiam paslaugų tipui. Pastaruoju metu investicijų pritraukė keli panašūs startuoliai:
- „Tomorrow Health“. Ji veikia kaip rinka tarp pacientų ir medicinos paslaugų bei prietaisų teikėjų. Viskas per patogią programėlę. Šią savaitę pritraukta 60 mln. USD investicijų.
- „Examedi“ yra panašus projektas iš Čilės, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas medicininiams tyrimams ir vakcinacijai namuose. Pritraukė 17 mln. USD investicijų.
- „Toothsi“ – dantų tiesinimas namuose. Į namus atvyskta odontologas ir padaro dantų atspaudą, siunčia jį į partnerių laboratoriją. Paruoštas dantų tiesinimo produktas atsiunčiamas paštu. Startuolis neseniai surinko 40 mln. USD.
Kokia tendencija?
Dėl mobiliosios medicinos ir savidiagnostikos paslaugų plėtros medicinos paslaugas dabar galima gauti ir namuose. O atsižvelgiant į pasaulinę gyventojų senėjimo tendenciją, per artimiausius 5–10 metų tokių paslaugų padaugės.
Daugiau pavyzdžių:
- „Lilli“ surinko 4,5 mln. svarų sterlingų technologiniam medicinos centrui namuose. Kambaryje įrengiamos kameros, o paslaugą gaunančiam žmogui prijungiami tam tikri jutikliai. Startuolis stebi, ar žmogus nenukrito, koks jo pulsas realiu laiku ir t. t.
- „Papa“ yra prenumerata šeimoms. Startuolis kviečia jaunus žmones tapti vyresnio amžiaus klientų asistentais, pašnekovais ir dėmesingais klausytojais. Praėjusiais metais surinko 60 mln. USD.
Kaip tuo pasinaudoti?
Kurti sėkmingų užsienio projektų analogus savo regione. Nepraleisti nuotolinės medicinos bumo, kuris užtikrintai pasieks ir mus, kartu su pažanga mobiliosios medicinos teisės aktų srityje.