kainuoja verslas?
Kiek

VERSLO KAINOS - indikatorius yra investuotų finansų į jo įsigijimą rentabilumas.

Tokiu atveju dažniausiai verslas vertinamas pagal jo tiesioginį naudojimą - naudojami pelno rodikliai verslo pardavimo dienai. Potencialas ir perspektyvos yra antraeiliame plane, nes pirkėjas neturi mokėti už tai, kas galutiniame variante bus sukurta jo rankomis. Pasiūlyta schema žinoma gerokai supaprastinta, tačiau visgi gali padėti pardavėjui nustatyti jo verslo kainą. Įtakos turi:

  • Einamosios pajamos. Čia turi įtaką realios iš verslo gaunamos pajamos.
  • Pelno dydis nuo planuojamų investicijų, priimtinas potencialiam investuotojui. Šis pelnas įtraukiamas į verslo kainą. Čia nustatomas minimalus pelnas nuo investicijų. Apytiksliai galima rekomenduoti: jeigu parduodamas verslas, pilnai dirbantis nuomojamose patalpose ir su nuomota įranga, investuotojai gali pretenduoti į pelną nuo 40 iki 150 %. Verslui, kuris parduodamas kartu su turtu, šis rodiklis gali būti 20-50 %.
  • Kainos diapazono nustatymas.

Ši schema apima gana platų kainos diapazoną. Galutinė kaina priklausys nuo tokių faktorių kaip įrangos kokybė, verslo specifikos ir paslapčių buvimo, licenzijų, sertifikatų ir t.t.

Verslo pirkimo į kreditą atveju reikia atsižvelgti tik į pradinį įnašą, o toliau analizuoti pajamas, liekančias nuo išlaidų finansavimui.

Taip pat reikia suvokti, kad verslo kaina ir jo vertė nėra sinonimai. Kaina simbolizuoja sumą, kurią pardavėjas sutinka mokėti, o pirkėjas sutinka gauti. Verslo vertė yra jo įvertinimo rezultatas, gautas naudojant racionalius ekonominius rodiklius, o verslo kaina nustatoma derybų metu ir priklauso nuo išorinių veiksnių. Verslo vertės ir kainos santykis yra tame, kad pirmoji yra atspirties taškas deryboms apie antrą.