Verslo tendencijos

DEDRONE

DEDRONE – gynybos technologijų klestėjimas

Dronai iš žaislų virto geriausiais kariuomenės draugais, dėl to rinkoje jau susidarė bepiločių orlaivių trūkumas, o jų kainos išaugo 2–3 kartus.

Dabar technologijos, skirtos bepiločių orlaivių kariniam panaudojimui ir apsaugai nuo jų, įgauna pagreitį. Startuolis „Dedrone“ šią savaitę tokiam projektui pritraukė 30 mln. USD investicijų. „Dedrone“ leidžia aptikti dronus naudojant radijo dažnius ir GPS, aplink pastatus pastatyti virtualią sieną, pro kurią jie negali praskristi, ir numušti bepiločius orlaivius specialiu ginklu. Sistema išsiskleidžia per pusvalandį ir užtikrina apsaugą nuo dronų 5 kilometrų spinduliu.

Kokia tendencija?
Išlaidos kariuomenei sudaro didžiąją dalį valstybių išlaidų. JAV pernai tam išleido 801 mlrd. USD (3,5 % BVP), Rusija – 65 mlrd. USD (4,1 % BVP). Tuo pačiu metu kariniai projektai, kaip ir kosmoso projektai, yra idealūs investicijų požiūriu. Į juos galima investuoti begalę pinigų ir niekas nereikalauja momentinės grąžos.

Daugiau pavyzdžių:
  • Karinių dronų gamintojas „Skydio“ pernai surinko 170 mln. USD.
  • „Anduril“ – dirbtinio intelekto sistemos dronų valdymui. „Generalist“ turi puikią projekto apžvalgą.
  • „Wonder Robotics“ yra programinė įranga, skirta autonominiam dronų judėjimui. Jau kitą gyvavimo dieną pritraukė 4 mln. USD investicijų.
  • Šiuo metu Kinijoje yra 200 milijonų vaizdo stebėjimo kamerų. Sprendžiant iš dabartinių tendencijų, Rusija aktyviai perims kolegų patirtį.

Kaip tuo pasinaudoti? 
Išnaudoti situaciją – tenkinti kariuomenės poreikius. 

Nepraleiskite nei vienos naujos tendencijos! Prisijunkite prie mūsų naujienlaiškio >>>